סוגי צוואות

משרד עו"ד אדר מאור-מוסקוביץ' מספק שירותים משפטיים שונים בתחום הצוואות והירושות כגון עריכת צוואה, הגשת בקשות לצווי ירושה, הגשת בקשות לצווי קיום צוואה.

סוגי צוואות

אילו סוגי צוואות ישנן?

מן הבחינה הצורנית, חוק הירושה מונה ארבע סוגי צוואות אשר כשרות ואשר ניתן יהיה לקיימן:

1. צוואה בפני עדים – כאשר הצוואה נכתבת ונחתמת במעמד שני עדים. אין במעמד שני העדים כדי להוות ערובה לאמיתות הצוואה ולגמירות הדעת של המצווה ולכן קיימות מספר דרישות נוספות כגון: הצהרת המצווה בפני העדים באותו המעמד כי זו צוואה ואישור העדים בחתימת ידם על הצוואה.

2. צוואה בכתב יד – צוואה הנכתבת ונחתמת בכתב ידו של המצווה. הצוואה תיכתב כולה בכתב ידו של המצווה ותכלול תאריך וחתימה. הצורך לחתימה בכתב יד באה לא רק כאמצעי זיהוי של המצווה אלא כאמצעי לבחינת גמירת דעתו של המצווה.

החוק אינו מגביל את דרישת הכתב לכתב מודפס כך שתיתכן צוואה בכתב הנכתבת בכתב ידו של מישהו אחר מהמצווה, גם אם אותו אדם אחר משמש כעד לצוואה. אין גם כל הגבלה על שפת הכותב או על סוג הכתב.

3. צוואה בעל פה - צוואה זו מיועדת אך ורק לאנשים חולים מאד או כאלה הרואים את מותם לנגד עינהם. כאשר המצווה נמצא על ערש דווי רשאי הוא לצוות בעל פה בפני שני עדים אשר רושמים את דבריו כולל ציון התאריך וחתימת שניהם. דברים אילו מוגשים לרשם לענייני ירושה בבית משפט סמוך ככל האפשר למועד האמירה.

4. צוואה בפני רשות - צוואה זו יכולה להיעשות באמירת פה של המצווה וצריך שיאמרו בפני רשות. הרשות הינה נוטריון או רשם לענייני ירושה או שופט או רשם בית משפט מפי המצווה או חבר בית דין דתי. צוואה זו יכולה להעשות באמירת פה או בהגשת דברי הצוואה בכתב על ידי המצווה עצמו לידי הרשות. אם באמירת פה בחר המצווה, ירשמו דבריו על ידי הרשות ויקראו בפניו.

בצוואה זו אין דרישה לחתימת המצווה או הרשות בניגוד לצוואה בכתב יד וצוואה בפני עדים.

צור קשר כעת עם עורך דין צוואה בחולון!

תגיות: סוגי צוואות, עורך דין צוואה, עו"ד צוואה, עורכי דין צוואות, עורך דין צוואות, עו"ד צוואות, עורכי דין צוואה בראשון לציון, עורך דין צוואה בחולון, עורך דין צוואה בת ים